KONST / Litografier / Litografi 7438034
*
nr 743 8034
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Litografi, Max Papart (1911-1994), 100/150, motivets mått: 31x60
Kondition: oramad
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:13:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 13:05:05
1
100 kr
22/2 20:59:43
2
350 kr
25/2 18:07:04
3
200 kr
25/2 18:09:30
3
300 kr
26/2 21:31:57
4
400 kr
27/2 07:38:15
2
750 kr
27/2 15:02:50
5
500 kr
27/2 15:03:05
5
600 kr
27/2 15:03:28
5
700 kr
27/2 15:04:05
5
800 kr
27/2 15:23:37
2
Vinnande bud
27/2 16:55:53
2
justering av budtak
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt grafik litografi litografier max papart
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Max Papart
Kondition: oramad
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Läs mer om Grafik
nr 743 8034
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Litografi, Max Papart (1911-1994), 100/150, motivets mått: 31x60
Kondition: oramad
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 13:05:05 | 1 | 100 kr |
22/2 20:59:43 | 2 | 350 kr |
25/2 18:07:04 | 3 | 200 kr |
25/2 18:09:30 | 3 | 300 kr |
26/2 21:31:57 | 4 | 400 kr |
27/2 07:38:15 | 2 | 750 kr |
27/2 15:02:50 | 5 | 500 kr |
27/2 15:03:05 | 5 | 600 kr |
27/2 15:03:28 | 5 | 700 kr |
27/2 15:04:05 | 5 | 800 kr |
27/2 15:23:37 | 2 | Vinnande bud |
27/2 16:55:53 | 2 | justering av budtak |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt grafik litografi litografier max papart
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16